محل تبلیغات شما

مشاوره خانواده

رازداری یا پنهان کاری ؟ (The Secret Keeper)

داشتن راز یا مسائلی که مربوط به شما است امری عادی، طبیعی و سالم است. این را هم در نظر بگیرید که برای

روابط بین فردی و خانواده داشتن یک کتاب باز (open book) یعنی اینکه مسائل شفاف باشند امری کاملا ضروری است. اگر شما میخواهید مسائلی را پنهان کنید حتما این موضوع را باید در نظر بگیرید که این پوشش موضوعات به عضوی از خانواده آسیبی وارد نمیکند. این موضوع در روابط ازدواج و شریک زندگی بسیار مهم است که الویت با بودن مسائل در یک کتاب باز باشد.

اینگونه است که اعتماد بین زوجین شکل میگیرد. یکی از اولویت های

مشاوره تلفنی خانواده این است که زوجین به فهم مشترکی از این موضوع دست پیدا کنند. حال شما شرایطی را در نظر بگیرید که مدام درحال پنهان کردن مسائلی از همسرتان هستید. شما در این حالت عامدانه چیزهایی که بدست میاورید را از شریک زندگی خود مخفی و پنهان میکنید.

نتیجه:

این رفتار برچسبی جز فریبکاری و مرموزانه نخواهد گرفت و باعث میشود زندگی مشترک شما با تهدید فروپاشی رو به رو  شود. در تجربیاتی که در مرکز مشاوره تلفنی خانواده آویزه بدست آوردیم این موضوع ضرورتش کاملا اثبات شده است. در مهم بودن این موضوع شک نکنید. مشاوره خانواده تلفنی میتواند به شما کمک کند تا علت اصلی این فاصله ای که بین شما و همسرتان ایجاد شده است را ریشه یابی کنید. در این صورت بهتر درمیابید چرا همسر شما دائم پنهان کاری میکند. پنهان کاری را نباید دست کم گرفت زیرا این نوعی از رفتار است که نشانگر بی اعتمادی در روابط بین فردی است. در این حالت بین شما و شریک عاطفی اتان شکاف ها و گسل هایی وجود دارد که مشاوره خانوده میتواند بین این شکاف های ارتباطی پل بزند. مشاوره تلفنی آویژه نیر سعی خود را بر این کار گذاشته است.

حفظ کردن لجاجت ها (Holding Grudges)

هنگامی که یک واحد خانواده از لجاجت و کینه ورزی بیجا (resentment, anger, and contempt) رنج میبرد. به راحتی مشود این موضوع احساس شود و کل اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که شما مدام به شوهر خود میگویید که با تصادفی که کردی ۱۰ میلیون به ما ضرر زدی، در صورتی که به تو گفته بودم فعلا رانندگی نکن. به دختر خود مدام تکرار میکنید گفتم درس بخوان وگرنه رتبه خوبی نمیاوری . تو نخواندی حالا به حال روزت خوب نگاه کن. این نق نق کردن ها و لجاجت ها نتیجه ای جز کینه ورزی و عمیق کردن اختلافات و تازه نگه داشتن رخم های زندگی سود دیگری ندارند. اگر شما در این موقعیت هستید حتما از یک مشاوره خانواده کمک بگیرید.   لجاجت برای کانون خانواده سمی محلک است که عواقب همچون خشونت، خشم و تحقیر را در بر میدارد.

اینها احساسات مخربی هستند که منجر به تنش و اوقات تلخی بی موردی میشوند. مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه دراین زمان میتواند راه های برون رفت از این لجاجت هارا به شما ارایه دهد. گاهی اوقات حتی ما به یاد نیز نمیاوریم که چرا از دست طرف مقابل عصبانی هستیم. این بدین دلیل است که ما لجاجت و کینه را برای مدت طولانی در قلب خود حفظ کرده ایم. مشاوره تلفنی خانواده آویژه میتواند گزینه ای برای یک راه حل فوری باشد. مرکز مشاوره تلفنی خانواده آویژه به این نتیجه رسیده است که وقتی زوجین به این مرحله میرسند دیوار اعتماد و ارتباط تا حدودی از هم پاشیده است. در این شرایط مداخله خانواده درمانگر کاملا ضروری است.

نتیجه گیری :

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا خانواه ها از

مشاوره با خانواده درمانگر سود میبرند. این یک حقیقت است که هم اندیشی نتایج بهتری به بار میاورد تا خود رایی. هیچ از شاخص های درمانی (theindicators for a therapy) لازم نیست برای این موضوع اینجا لیست شوند. مشکلات خانوادگی بسیار پیچیده اند که نمیتوان آنها را در یک طبقه بندی جای داد. از این گذشته هر خانواده با توجه به اعضایش و موقعیتش شرایط منحصر به فردی را دارد. بدین لحاظ میبایست حتما به یک مشاوره خانواده مراجعه کنید تا مشکلات شما ارزیابی گردد. تا راه حل مناسبی اندیشیده شود.

مشاوره تلفنی خانواده آویژه نیز در قالب مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه در همین چاچوب سعی در ارزیابی، تشخیص و درمان مراجعان دارد. البته شما میتوانید سایر مقالات متخصصان

مرکز مشاوره تلفنی آویژه را در سایت ما بخوانید و در مورد آنها نظرات خود را بدهید، باشد که برای مشکلات شما چاره ساز باشد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
نازل کرتین - نازل پرده آب - انواع آبنما یخچال فریزر طراحی دکوراسیون داخلی منزل، نمای داخلی، نمای خارجی گلپا چت|گلپا گپ|چت گلپا ورزش تیراندازی تهران دانش مجله تست و بررسی ویدیویی و اخبار خودرو CyBeR 8 وبلاگ مهندس شهرآشوب ماریای من